Историята на твоите взаимоотношения с парите започва много рано в детските години. Когато наблюдавашe как възрастните се отнасят и боравят с финансовите си потоци, как се чувстваха, какво казваха, в какво вярваха те?
Какъв беше твоят татко, имаше ли достатъчно пари да сложи на масата пред мама, стигаха ли им до края на месеца или той беше магнат, бизнесмен, развъртян, както се казва, и проблемите у дома произтичаха именно от амбицията за повече и повече. А може би просто на парите се гледаше с пренебрежение и се харчеха в момента, в който идваха, докато има.
- Щастливо или нещастно се преживяваше материалното състояние в средата,в която израстна от теб самата и хората около теб?
- Какви емоционални моменти са свързани с имането или нямането на пари в твоето детство?
- Умееха ли твоите родители да управляват парите си без стрес? Имаше ли караници и напрежение, когато трябваше нещо да се купи?
Много от нас не осъзнават, че всяко решение, свързано с парите, е емоционално решение.
Движим се от емоции, породени от вярванията ни дълбоко в нас за това:
- има ли достатъчно,
- стигат ли,
- лесно ли се изкарват,
- мога ли да разчитам на себе си да изкарам повече,
- зная ли как да увелича паричните си потоци?
Много от нас не осъзнават също, че тези вярвания и свързаните с тях емоции, са спомени от детството. Всички тези спомени , и хубавите и лошите, поддържат в нас една история за природата на парите, която смятаме за истина, защото ни е позната. И всички около нас смятаха за истина.
И основната емоция, която ни движи щом стане дума за пари, за съжаление, е СТРАХА. Сякаш има някакъв общо приет мит за недостиг. Някаква невидима опасност един ден извора да пресъхне. Или поне лично за мен.
Историята на супер богатите за парите
Може супербогатите не живеят в страх за оцеляване, но те се тревожат извънредно много за това, как да управляват своите средства и за бъдещето им. Ами ако един ден загубят всичко, боже опази. Толкова много истории сме чували, как докато се изкачваш по стълбичката на успеха, може опасно да се подхлъзнеш. А как да научиш децата си, които получават всичко наготово от теб, да уважават парите и как да събудиш у тях мотивацията да продължат твоето дело? Виждаш ли как, богатите също “плачат”. Или поне се оплакват и имат своите страхове.Тази статия споменава вашите любими шапки на супер ниски цени. Изберете между доставка на същия ден, доставка с кола или вземане на поръчка.
Историята на средната класа за парите

Тук страховете се проявяват по друг начин. Просто нуждите за покриване винаги са по големи от наличните средства. Натиска от неплатените суми се увеличава, когато се появят децата в семейството. Непрекъснато се дискутира какво да се плати, как да се плати и дали изобщо децата трябва да имат собствен бюджет или да отидат на летния лагер. На всичкото отгоре трябва и да се спестява за скъпия колеж или университет в чужбина. И времето не достига. Всеки ден и всеки час тревогата за парите и бюджета е като едно тихо гласче, което казва: “Страх ме е, че няма да ми стигнат парите.”
Историята на социално слабите за парите
Тези хора обикновено се чувстват на ръба на своите възможности за оцеляване. Смятат, че живеят в несправедливо общество или поне, че са имали лош шанс и са били изиграни от съдбата. А може би подценени и отхвърлени. При тях основният страх е: ” Ще има ли за ядене утре? Как ще се стопля през зимата?” Дори си казват: “Да им имам проблемите аз на богатите.”
Историята на отшелниците за парите
Тези хора просто казват: “Парите не са ми важни. Мога да живея на чист въздух в гората, да си отглеждам зеленчуците и да си гледам козичките.” Има много хора по света които просто живеят на улицата по една или друга причина. Притесненията идват когато трябва медицинска помощ, а няма здравно осигуряване или за жизнено важни продукти, които не могат сами да си произведат. И всеки има своята история за това, защо живее в такива взаиомоотношения с парите, в каквито живее. И за всеки това е истината. Самата истина.
И много хора са щастливи с начина, по който живеят и материалното си състояние. За това спор няма.
Въпросът, който си задавам е, доколко осъзнаваме своята история за парите и как тя е създадена от самите нас. И ако не ни харесват обстоятелствата, в които живеем, дали осъзнаваме, че сами сме си ги създали с историята, в която сме повярвали?
И когато боравим с пари, какво ни движи, страх или благодарност? Сигурно си чувала за стария японски обичай, да се казва “Благодаря”, когато парите напускат джоба ти? Защо е така?
Благодарност за това, че си използвала енергията на парите за покриването на своите нужди.
И предаваш нататък, за да послужт на някой друг така, както са послужили на теб. Защото вярваш, че има достатъчно. Енергията не се губи, само се трансформира.
Истината за парите

Парите са енергийна субстанция. Тя ще се превърне в това, в което казваш. Ако мислиш, че парите не могат да ти купят щастие, така ще бъде. Но когато разполагаш с повече пари, ти имаш повече възможности да си доставиш ресурсите, от които имаш нужда, за да си изковеш щастието сама. Помисли върху това.
И най вече помисли: Каква е твоята история за парите, в която толкова емоционално вярваш? Кога усещаш страх? Кое вярване за парите стои зад този страх?
Знаеш ли, че всъщност живеем в свят, създаден от една вселена, която е щедра и пълна с изобилие? Така, както има достатъчно вода за всяка риба в океана, има достатъчно ресурси и за всяко човешко същество. Ако вярва в това със собствената си глава.
Както е казано и в библията: Ще ви бъде дадено според вярата.
Добрата новина! Всяка история, която е написана, може да се пренапише. Всяко вярване може да бъде прекроено. Всеки страх преодолян.Финансовият термостат в твоето подсъзнание може да бъде пренастроен.
Започни с благодарност. Започни с едно “Благодаря”, всеки път когато плащаш. И ако искаш да промениш повече, добре си ни дошла в www.klubpp.com.
Поздрави,
Мира
Свързани статии:
1О твои вярвания за парите, които ги държат далеч от теб
Парите и Закона за Вибрациите
С Парите съм на “ТИ” и се обичаме